Choď na obsah Choď na menu
 


RASY SVETA
 
 
Na svete poznáme niekoľko rás:
 
 
  1. Človek- Je to pravdepodobne najrozšírenejšia a najznámejšia rasa na Zemi. Je veľmi rozmanitá. Ľudia majú rôzne farby pleti. Dokážu sa rýchlo a ľahko prispôsobiť a sú dosť odolní. Dospelí sú vysokí od 150 do 180 centimetrov, deti od 100 do 150 centimetrov. Môžu byť tuční aj chudí, tmaví aj opálení. Majú okrúhle uši, oči hnedej, modrej, zelenej alebo sivej farby. Majú rôzne typy tvárí a tiel.
 
 
  1. Elf- Je to najkrajšia rasa na Zemi. Elfovia majú svetlú alebo mierne opálenú pleť. Sú veľmi graciózni a elegantní. Sú veľmi mocní a jemní. Dospelí sú vysokí od 160 do 190 centimetrov, deti od 130 do 160 centimetrov. Majú špicaté uši, veľké svetlé alebo tmavšie oči a krásne krojené ústa. Sú štíhli a svalnatí, dokonca aj ženy.
 
 
  1. Temný Elf- Je to najkrutejšia rasa na Zemi. Temní Elfovia sú väčšinou smrteľne bledí alebo silno opálení. Sú veľmi nebezpeční, ale na pohľad dôveryhodní. Dospelí sú vysokí od 160 do 190 centimetrov, deti od 130 do 160 centimetrov. Majú špicaté uši, veľké tmavé alebo svetlejšie oči a krásne krojené ústa. Sú silní a svalnatí, ženy sú graciózne a štíhle.
 
 
  1. Rainiviel- Je to mladá rasa, podobná Elfom. V skutočnosti sa Rainiviel oddelili od Elfov a vrhli silné kúzlo, ktoré spôsobilo, že im narástli veľké krídla, podobné motýlím. Vďaka nim môžu vyletieť do výšky asi 100 metrov nad zem. Krídla môžu mať rôznu farbu a tvar. Dospelí sú vysokí od 150 do 190 centimetrov, deti od 120 do 160 centimetrov. Majú mierne špicaté uši, sú hnedí, majú menšie oči a malé ústa. Sú jemní.
 
 
  1. Polomačka- Je to samostatná rasa. Príslušníci vyzerajú ako Človek, ale majú na tvári ryhy ako mačacie fúzy, mačací chvost a mačacie uši. Pôsobia jemne, sú samostatní, priateľskí a milí. Dospelí sú vysokí od 140 do 170 centimetrov, deti od 110 do 130 centimetrov. Majú rôznu farbu.
 
 
  1. Vlkolak- Je to prekliata rasa. Príslušníci sú Ľudia, ktorí sa počas mesačného splnu menia na vlky. Počas premeny vyzerajú ako vlci s ľudskou tvárou stojaci na zadných labách. Vyzerajú kruto, ale v skutočnosti sú milí a pozorní. Dospelí sú vysokí od 140 do 170 centimetrov, deti od 110 do 130 centimetrov. Majú prešedivené vlasy.
 
 
  1. Upír- Je to rasa noci. Majú dlhé alebo krátke rovné čierne alebo biele vlasy, krvavočervené oči, široké ústa, špicaté zuby a dlhé prsty. Sú veľmi vysokí, štíhli a elegantní. Nemajú krídla, no dokážu sa vznášať vo vzduchu. Trocha ovládajú mágiu, ale len pár temných kúzel. Dospelí sú vysokí od 160 do 180 centimetrov, deti od 100 do 150 centimetrov.
 
 
  1. Drak- Je to lietajúce zviera, ktoré chrlí oheň. Má rôzne farby, hlavne jasné a žiarivé. Má blanité krídla a štyri nohy s ostrými pazúrmi. Má ostré zuby a kyjakovitý chvost. Po celej dĺžke chrbta a krku okrem malej priehlbinky medzi plecami má dlhé ostne. Dorozumieva sa telepatiou a na boj myslí používa glortex. Dospelý drak môže byť veľký ako hora, mláďa je veľké ako stôl.
 
 
  1. Jednorožec- Je to zviera podobné koňovi, ktoré má na čele striebristý zakrútený roh. Je čisto biely s nádychom striebornej. Má jasné oči, dlhý chvost, jemné kopytá a strieborno-bielu krv. Jeho roh je magický, používa sa v odvaroch ako súčasť protijedov. Jeho krv sa používa v odvaroch ako povzbudzujúca súčasť. Krv sa zbiera ťažko, väčšinou len na kôre stromov. Jednorožec je posvätný, nemožno ho zabiť.
 
 
  1. Nymfa- Je to vodná víla, ktorá má nádherný hlas, ale iba pod vodou. Na vzduchu znie škrekľavo. Majú okrúhle uši, veľké oči a trocha väčšie ústa. Majú žiabre a medzi prstami majú plávacie blany. Majú väčšinou zelené, modré alebo zeleno-modré vlasy. Dospelí sú vysolí od 130 do 170 centimetrov, deti od 110 do 120 centimetrov.

Etaine Sannel